Mindblown: a blog about philosophy.

 • “Më çuan në pyll…”, Meri Shehu tregon si tentuan ta rrëmbenin kur ishte studente

  “Më çuan në pyll…”, Meri Shehu tregon si tentuan ta rrëmbenin kur ishte studente

  Astrologia Meri Shehu ka rrëfyer një ngjarje të frikshme që ka përjetuar kur ka qenë studente. Ajo tregon në emisionin “Mos i bjer me top” se ndërsa ishte duke pritur në Fier për të marrë autobusin, pa disa burra të dyshimte dhe vendosi të merrte taksi. Por, në taksinë që kishte marrë ajo, kishte hyrë…

 • Kako izliječiti artritis za 1 tjedan s manje…

  Kako izliječiti artritis za 1 tjedan s manje…

  Artritis je problem koji se obično javlja s godinama, ali ponekad može zahvatiti i djecu. Sve bolesti poput reumatoidnog artritisa, burzitisa, meniskusa, problema s bolovima u lumbalnom dijelu, diskus hernije manje više imaju istu prirodu. U osnovi oni su samo alergijska infekcija koja zahvaća sinovijalne membrane. Ove membrane su poput vrećica koje drže sinovijalnu tekućinu,…

 • Vajza ime e Vogël – 104 (15.02.2024) |EPISODI I PLOTË|

  Vajza ime e Vogël – 104 (15.02.2024) |EPISODI I PLOTË|

  Një grua e bërë vetë, Elif zotëron kompaninë e saj të organizimit të dasmave dhe ngjarjeve dhe ka krijuar karrierën e saj të suksesshme profesionale me përpjekje dhe këmbëngulje. Ajo është e martuar e lumtur me Hakanin, shefin e një kompanie të madhe, me të cilin nuk ka ende fëmijë. Në të njëjtën ditë që…

 • Ylli Merja: Si të kuroni artritin për 1 jave me pak…

  Ylli Merja: Si të kuroni artritin për 1 jave me pak…

  Artriti është një problem që zakonisht shfaqet me kalimin e moshës, por me raste mund të prekë edhe fëmijët. Të gjitha sëmundjet si artriti reumatoid, borsiti, menisqet, problemet e dhimbjeve lumbare, hernia diskale, pak a shumë kanë të njëjtën natyrë. Në thelb ato janë veçse një infeksion alergjik që prek membranat sinoviale. Këto membrana janë…

 • Lajm tronditës! Gazetari Shqiptar i jep fund jetës në moshën 36 vjecare. Hidhet nga lartësia

  Lajm tronditës! Gazetari Shqiptar i jep fund jetës në moshën 36 vjecare. Hidhet nga lartësia

  Vazhdojne vetvrasjet serisht ne Kosove. Gjate tre diteve te fundit kane ndodhur tre vetevrasje. Nje shtetas 29 vjec, dje ndodhi nje ngjarje e till me nje 18 vjecar dhe diten e sotme raportohet nje humbje jete serisht ku mendohet se gazetari Qazim Alaj, 36-vjeçar nga Deçani i ka dhene fund jetes 36 vjecari eshte gjetur…

 • Vetem 15 vjec Ditëlindja e fundit/ Nënë e bijë vriten dhe mbështillen me çarçafë brenda vilës

  Vetem 15 vjec Ditëlindja e fundit/ Nënë e bijë vriten dhe mbështillen me çarçafë brenda vilës

  Në një vilë në Bodrum të Turqisë dhe të mbështjella me çarçaf nënë e bijë, modelja ruse Irina Dvizova 42 vjeçe dhe vajza e saj 15-vjeçare, Dayana. Të afërmit kishin njoftuar policinë pasi kishin humbur kontaktet prej ditësh. Policia vijoi kontrollet dhe gjeti trupat e pajetë të modeles dhe vajzës së saj të mbështjellë me…

 • SHIJE FANTASTIKE!

  SHIJE FANTASTIKE!

  TOPA DJATHI ME SALLAM PERBERESIT: 1 kg sallam 4 gota djathë Cheddar (të copëtuar) 3 gota pluhur pjekës (i përzier, miell, pudër pjekjeje dhe kripë) PERGATITJA:Për këtë recetë është e rëndësishme që si fillim furra të jetë e ndezur ne 200 grade. Në një tas mesatar, përziejmë miellin, pudrën e pjekjes, kripën derisa të krijohet…

 • SA GJYNAH! Zjarr në shtëpinë e të moshuarve në Fier, në spital disa te moshuar…

  SA GJYNAH! Zjarr në shtëpinë e të moshuarve në Fier, në spital disa te moshuar…

  Sipas burimeve paraprake shkak është bërë një shkëndijë elektrike e shkaktuar në banesën ngjitur. Një zjarr ka përfshirë pasditen e sotme shtëpinë e të moshuarve në Fier. Nga burimet paraprake bëhet me dije se shkak është bërë një shkëndijë elektrike e shkaktuar në banesën ngjitur. Të moshuarit po transportohen me urgjencë në spitalin rajonal të…

Got any book recommendations?